Щодо патентів Panerai: страхи і правда

280

Зважаючи незліченних суперечок і сварок на різних форумах з приводу легендарної скоби на годиннику Panerai в корпусі Luminor, а також з приводу найменування Marina Militare, ми вирішили трохи покопатися в інтернеті і зібрати воєдино максимально об’єктивну інформацію.

Насамперед, зазначу, що дана замітка не претендує на абсолютну об’єктивність. Ймовірно, лише суд може підтвердити або спростувати домагання Panerai. Крім того, Getat.ru не має можливість отримати консультацію юристів у області міжнародного права і патентів.

Отже.

1. Marina Militare.

Marina Militare Italiana — це позначення італійського ВМФ (Italian Navy).
Marina Militare — це торгова марка одягу. Лого запатентовано (і, ймовірно, шрифт). Однак лого і шрифт відрізняється від шрифту на годиннику Panerai.

Офіційні години командос Marina Militare Italiana — OPV MMT 500 з написом Marina Militare на циферблаті. (http://www.mmt500.com/)

Нарешті, і це головне, Marina Militare — це торгова марка Officine Panerai AG (належить Richemont Group). Патент стосується словосполучення. Поширюється на наступні ювелірні вироби — запонки, персні, браслети, намиста, брошки, а також на годинник. Повний список і пруф — http://www.trademarkia.com/marina-militare-79011293.html

Таким чином, висновок: будь-які годинники з назвою Marina Militare, які не зроблені Panerai, порушують патент Panerai.

Однак випадок з «офіційними» годинами італійських ВМФ досить-таки дивний. Були дозвіл?

2. Скоба.

Система захисту заводної головки була запатентована Panerai ще в 1955 році в Італії і в 1956 році в США.

Нижче — дані за патентом.

Запатентований був саме сам механізм. З часом патент закінчився, що потенційно повинно було дозволити іншим компаніям скопіювати рішення. Однак Panerai вирішили «запатентувати» дизайн.

Потрібно розуміти, що trademark і patent — різні речі. Основа патенту — інновація або патент. Торгова марка, що ґрунтується на неинженерной частини, елемента дизайну. Наприклад, вигин пляшки Coca-Cola — це торгова марка. Інновація Panerai була чистої води патентом. При цьому дизайн скоби може бути обусловен інженерними міркуваннями. Наприклад, півколо зручний при носінні і так далі.

Як би там не було, але Panerai розуміла, що закінчення строків патенту було б для компанії сильним ударом, і зіграла на випередження. Panerai спробувала перевести патент на торгову марку, щоб інші компанії не стали використовувати цей елемент дизайну. Нам не вдалося знайти яких-небудь свідчень судових розглядів з приводу копіювання дизайну скоби, так що, не можна виключати, що загальні страхи пов’язані лише з загрозою отримати позов від могутньої Richemont Group. Однак велике питання, чи можливо в принципі зробити напівкруглу скобу торговою маркою. Якщо у кого-небудь є свідчення розборів суду або отримання патенту Panerai — будемо раді інформації.

3. Підробки.

Очевидно, що годинник, вироблені не Panerai, але є їх копіями, і копіюють логотип і напис Panerai, є підробками.

Годинник без напису Panerai — хомажи.

Годинник з написом Marina Militare, вироблені не Panerai, порушують патент, але не є підробкою.

Годинник зі скобою, вироблені не Panerai, порушують патент, але не є підробкою.

У нас на Getat.ru є заборона на підробки, але немає заборони на хомажи. Порушення патентів — не наша проблема. Це проблема правовласника.