Покупки в закордонних інтернет-магазинах обкладуть податком

194

Федеральна митна служба в даний час розробляє пропозиції щодо регулювання покупок в іноземних інтернет-магазинах. Це дозволить спростити процедури митного оформлення, так і вирішити питання про мита.

Як відомо, в даний час, покупки в закордонних магазинах не обкладаються митом, якщо сума покупок в місяць не перевищує 1000 євро. А з досвіду, проблеми можуть бути тільки в тому випадку, якщо конкретна посилка коштує дорожче 1000 євро, або громадянин дуже багато замовляє.

При цьому, навіть якщо посилка коштує дорожче 1000 євро, росіяни платять тільки мито, але не платять ПДВ і податок на прибуток.

Російських інтернет-рітейлерів така ситуація не влаштовує, ясна річ. За великим рахунком, вони мають рацію. Що стосується ПДВ з імпорту, то це не російська, а загальносвітова практика. Так як експорт ПДВ не обкладається (експортери отримують повернення ПДВ з бюджету), то експортна ціна товару нижча, ніж цього ж товару для внутрішнього ринку. Для того, щоб вирівняти ціну товару, псувати вр обкладається ПДВ. У Росії при імпорті ПДВ береться так: ціна товару + мито, від суми береться 18% і додається до неї.

З одного боку, рітейлер може здешевлювати логістику, підвищувати якість послуг, нарощувати обсяги, з іншого боку — вимагати у держави введення заборон і жорсткостей.

Що дивовижно, така ситуація далеко не у всіх сегментах рітейлу. Та, власне, візьмемо годинник. Годинник Casio в Росії коштують стільки ж, скільки і в іноземних інтернет-магазинах (не всі моделі, але більшість). І нікому не приходить в голову купувати їх на Ebay і чекати Поштою 2-3 місяці. Тобто, коли конкуренція висока, ціни адекватні, споживачі готові купувати товар в російських магазинах.

Що в підсумку? Ми впевнені в тому, що податок запровадять. Це приведе до деякого росту цін, можливо, до розвантаження Пошти. І знову призведе до зростання інтересу до послуг інтернет-посередників, які будуть купувати товар «там» і пересилати його «сюди» як звичайну посилку-подарунок. Ну і, shipito і інші подібні сервіси нікуди не подінуться.