Пару слів про Базелі

229

Чесно кажучи, намагаюся не писати про виставки типу Базельської. Ну, по-перше, Getat.ru — все ж сайт про доступних годинах. По-друге, Базель останнім часом зовсім вже перетворився на виставку годинникового мистецтва. Найцікавіші моделі — це штучні екземпляри. По-третє, про подібні виставках активно пишуть в різних гламурних ресурсах, так що з інформацією проблем немає.

Однак, мабуть, варто зробити ось що. Подивитися на тренди в годинному світі. Зрештою, основні тренди прийдуть в середній і низький цінові сегменти. Та чого вже там — навіть китайці-хомажисты неодмінно випустять десяток-інший моделей «за мотивами».

Отже.

1. Працює індустрія, як і раніше на коні. Незважаючи на складну економічну ситуацію в Європі, початок уповільнення економічного циклу в Китаї. Кількість багатих і надбагатих зростає, разом з ним зростає і споживання дорогих товарів.

2. Компанії все більше думають про власному виробництві. Що є гарантією входження до когорти обраних і дає можливість підвищити цінник.

3. Приклад Swatch, яка представила свій новий калібр, цілком збирається без участі людини, може, нарешті-таки привести до новацій в годинниковій справі. І, можливо, посилення позицій механіки в дешевому сегменті.

4. Стало трохи веселіше — тепер з дизайном і різними кольорами бавляться не тільки мікро-марки, але і серйозні бренди.

5. Оздоблення все важливішим для дорогих брендів. І особливо — для фешн-індустрії. Ну, насправді, не калібрами ж конкурувати з Patek.