Останній привіт від «графів»

209

Оскільки скелеконги, куплені близько року тому вже давно не подають ознак життя, потрібні були рубашечно-костюмні годинник класичного стилю. Ну ось я тримаю в руках чергову механіку Graf von Monte Wehro. Годинник сподобалися елегантним зовнішнім виглядом без азійських китчухи. Звичайно, на такому циферблаті хочеться бачити стрілки поізящнее; можливо, коли-небудь і поміняю.

Діаметр годин 40 мм, по діагоналі від кнопки до кнопки — близько 44-х. Корпус годинника виконання з нержавіючого сплаву з комбінованим матово-хромованим покриттям. Водостійкість становить 5 АТМ. Годинник має чорним ременем з дерматиновым верхи і схожим на натуральну замшу матеріалом зсередини. За запевненням продавця всередині знаходиться бюджетна Мийота.

Годинник забезпечені повним календарем. Кнопки, розташовані на 2, 4 і 8 годин задають показання дати, місяця і дня тижня відповідно. Що цікаво — при переведенні стрілок вручну показання дати не змінюються, хоча при зміні доби цифри справно перескакують.

Товщина годин — трохи більше 12мм. Не можу назвати такий розмір ідеальним для сорочки (не поміщається під всяку манжету, принаймні на моєму зап’ясті), однак з урахуванням ціни (близько 700 рублів з доставкою) я не особливо привередничаю )))) та й взагалі — для механіка з автопідзаводом це ще небагато, хоча видно, що мінімум 2 міліметри від’їдає високо посаджене скло.

Із зворотного боку передбачений ілюмінатор, крізь який ми спостерігаємо зібраний з відомою часткою недбалості механізм. Зверніть увагу на синій гвинтик, що кріпить маятник автопідзаведення. Бачите, він дещо зміщений всередині отвору?

Ось інша фотографія, де маятник розвернуть в інший бік, а гвинтик знаходиться в тій же позиції (так ще і помітно, що він подряпаний). Наскільки я розумію, це декоративна наклейка.

У будь-якому випадку, цей дефект абсолютно не впливає на працездатність годин. Виставлені хвилина в хвилину з кварцовими Lorus, за три доби вони якщо і відхилилися, то без використання спеціального приладу оцінити це неможливо.

А тепер найголовніше — годин марки Graf von Monte Wehro більше не буде. Сторінка на ebay пустує вже близько місяця, офіційний сайт недоступний, поки ще можна придбати моделі у перекупників, але ціна буде мінімум в 2 рази більше, ніж на аукціоні у власника марки. Зрозуміло, що таких німецько-китайських клонів зараз предостатньо, але «графи» серед них вирізнялися досить цікавим дизайном і демократичною ціною.

Прощайте, ваше сіятельство, було цікаво!

Автор — Юрій Н-ський http://yura-n-sky.livejournal.com/tag/часы