ФМС може обкласти посилки митами до 10%. Рітейлери хочуть 30%

240

Міжнародні посилки, відправлені інтернет-магазинами, можуть обкласти митом у розмірі від 1 до 10%. Це пропозиція Московської митниці розглянуть в Мінекономрозвитку, Мінфіні і Мінкомзв’язку. Збір за покупця, за задумом ФМС, стягуватиметься автоматично при оплаті товару.

На думку Президента Асоціації розвитку електронної комерції Германа Клименко (цитата з РБК daily), «по-хорошому, мито на закордонні інтернет-покупки повинна бути не менше 30%, але навряд чи у ФМС вистачить мужності наполягати на такій цифрі».
Петиція проти даної ініціативи:
https://www.roi.ru/poll/petition/ekonomika/initciativa-protiv-vvedeniya-dopolnitelnyh-nalogov-na-pokupki-v-inostrannyh-internet-magazinah-a-takzhe-protiv-snizheniya-tamozhennogo-limita-v-1000-evro-na-pokupki-tovarov-dlya-lichnyh-nuzhd/
Коментар Getat.ru: Таким чином, споживачі знову повинні поділитися: з бюджетом і з російськими інтернет-магазинами. Які продають точно таке ж барахло з Китаю, тільки в кілька разів дорожче. Наприклад, плівка для iPhone на eBay варто умовно долар, а в Москві в інтернет-магазині — 10 доларів, і в оффлайн-рітейлера — ще дорожче. Можливо, державі варто підтримувати не торгівлю, а інші сектори економіки. Вистачить перепродувати, давайте робити! Дана ініціатива не буде стимулювати вітчизняних виробників, навпаки, вона зробить більш вигідною торгівлю, а не виробництво. Споживач і так мучиться з послугами Пошти Росії, часто вважаючи за краще переплатити російському продавцю, щоб отримати товар тут і зараз, цілим і на гарантії. Навіщо російським рітейлерам додаткова допомога?

Поки неясно, як буде реалізований автоматичний механізм збору мита. Але не забуваємо про те, що одним з варіантів покупок є сервіси типу Shipito.