CWC. Годинник британської армії

305

Давненько ми не розповідали про «військових» марки годин. Час прийшов.

CWC (Cabot Watch Company) — британський виробник. Та не простий, а армійський.

Справа почалася в 70-ті роки, коли початок ери кварцу призвело до того, що у британської армії відпала необхідність співпрацювати з часовими виробниками з Швейцарії. Навіщо вони, якщо можна самим робити недорогий і більш точний кварц? Сказано — зроблено. У 1972 році англійці створили компанію CWC (Cabot Watch Company), яка зайнялася виробництвом годин для всіх родів військ. Природно, механізми були кварцовими.

Однак час минав, і компанія почала випускати і механічні годинники, а також продавати свою продукцію цивільним покупцям. Зокрема, хронографи з Valjoux 7750. Слід звернути увагу на те, що продажем годин займається тільки один дилер. CWC вказує на те, що ряд продавців торгують старими годинами під виглядом нових. В гарантійному талоні компанія вказує, що надійність годин підтверджується урядом Її Величності.

Ось, наприклад, модель Current British army quartz general service watch. З назви випливає, що це нинішні армійські годинник загального призначення. У продажу за 130 фунтів. Механізм — кварцевий ЕТА.

Механічний хронограф на Valjoux 7765 з акриловим склом за 549 фунтів.